IP CCTV ve Video Kontrol
IP CCTV ve Video Kontrol

CCTV İngilizce' den "Close Circuit TeleVision "sözcüklerinin baş harflerinin bir araya gelmesi ile oluşan, Türkçe anlamı "Kapalı Devre Televizyon Sistemi" olarak tanımlanan kamera sistemidir.

Bilindiği üzere Televizyon sistemleri belirli bir merkezden alınan ses ve görüntü sinyalinin çeşitli alıcı çeşitleri ile birçok kişiye aktarılmasıdır. CCTV bu sistemden farklı olarak izleme yapılacak olan bölgelere yerleştirilen kameralardan alınan görüntülerin lokal bir bölgede, herkes tarafından erişimin olmadığı sadece yetkili kişilerin izlemesine izin veren bir sistemdir.

Daha çok güvenlik amaçlı kullanılan sistem en çok kamu kurumlarında, bankalarda, büyük fabrikalarda, hastaneler ve mağazalarda kullanılabilmektedir. 

Gelişen teknoloji ve olanaklarla birlikte CCTV sistemleri sadece kamera görüntüsünün izlenilmesi ve kayıt edilmesi haricinde operatör müdahalesine gerek kalmaksızın alarm oluşturabilir, diğer sistemlerle entegre olabilmektedir. Bu doğrultuda kişi sayma, plaka tanıma, akıllı trafik analiz vb. gibi birçok farklı amaçla da CCTV sistemleri kullanılmaktadır. 
Matriks Bina Kontrol Sistemleri olarak gelişen teknolojiyi sürekli takip ederek, müşterilerimize ihtiyaç ve taleplerini bütünüyle karşılayan, kolay yönetilebilir, büyütülebilir esnek mimarili sistemler tasarlıyor ve kullanımlarına sunuyoruz. 
 

BILGI TALEP FORMU