Venüs Termal Butik Otel
Venüs Termal Butik Otel

Toplam 33 adet suit odası olan ve Balıkesir Güre bölgesindeki en lüks butik otel olma özelliğine sahip olan Venüs Termal Butik Otelde Matriks Bina Kontrol Sistemlerinin sunmuş olduğu Yangın Algılama, Acil Anons, Kartlı Geçiş, IP CCTV, Aydınlatma Otomasyonu ve Mekanik Otomasyon sistemleri tercih edilmiştir.

Oteldeki güvenliği sağlamak için Detectomat marka Yangın Algılama Sistemi, Pelco marka IP CCTV sistemi ve Schneider marka Access Control sistemi kullanılmıştır. Isıtma, Soğutma ve Havalandırma sistemlerinde tasarrufu sağlamak amacıyla KMC marka Bina Otomasyon Sistemi, Aydınlatma sisteminde tasarruf sağlamak amacıyla ise Schneider marka Aydınlatma Otomasyonu kullanılmıştır. 

venus

Bina genelinde kullanılan yangın algılama sisteminde EN54 standartlarına uygun tasarımı yapılmış olup, yangın pompaları ve sulu söndürme sistemine ait izleme noktalarının hepsi yangın algılama sistemi tarafından izlenilmektedir.  Ayrıca suit odalarda Detectomat markasının özel ürünü olan “OTI FUSION” dedektörler kullanılmıştır. Bu dedektörler 7 farklı dalga boyunda yapılan ölçümler ile sigara dumanını fark ederek yanlış alarmların önüne geçmektedir
Otelde otomatik acil anons ve seslendirme sistemi Bosch markasının Plena serisi ürünlerle çözülmüş olup, Mixer amplifikatörler ile desteklenen sistem ile Fitness, Masaj Odaları, Havuz, Hamam vb. mahallerde 5 kanal müzik yayını yapılması sağlanmıştır. 

    Pelco markası ile toplamda 120 adet IP kamera ile çözülen CCTV sisteminde oteldeki tüm giriş çıkışlar, koridorlar, otopark vb. kritik noktalar izlenilerek otelin ve müşterilerin güvenliği sağlanmıştır. Ayrıca kayıt merkezinde kamera kayıtlarının 120 gün boyunca saklanması sağlanarak geriye dönük olayların araştırılması öngörülmüştür.  Bu sisteme ek olarak oteldeki tüm teknik hacimler, personel alanları ve yönetim ofisleri kartlı geçiş ile güvenliği sağlanmıştır.  Bu noktalarda Parmak İzi + Şifreli geçiş sağlanarak yüksek güvenlik düzeyi amaçlanmıştır. CCTV Sisteminin, Access Kontrol Sistemi ve Yangın Algılama Sistemi ile yazılımsal olarak entegrasyonu sağlanarak yangın sistemi veya access sisteminde meydana gelecek alarmların en hızlı şekilde teyidi ve müdahalesine olanak sağlanmıştır. 

    Aydınlatma Otomasyonunda oda koridorları varlık sensörleriyle varlığa bağlı olarak çalışmakta olup aydınlık seviyesi istenen seviyede ise veya varlık sensörlerinden bilgi gelmediyse aydınlatmalar kapalı tutulmaktadır.  Back Ofis ve Spa Desk ’inde bulunan touch paneller ile otel genelindeki tüm ışıklandırmalar manuel olarak kontrol edilmektedir.  RGB Led bulunan mahallerde renk dönüşümleri DMX Gateway üzerinden Aydınlatma otomasyonu tarafından yapılabilmektedir.  

BİLGİ TALEP FORMU